Ulje kanabisa kao lijek

Ljekovitost ulja od kanabisa

Starije generacije Hrvata u Australiji većinom nisu ljubitelji Kanabisa, Marihuane, Indijske Konoplje. Radije vole popiti koju čašicu dobre rakije ili pelinkovaca. Vole svoj prirodni razum a duhovno se obrate bogu. Posljednjih par godina se dosta priča o ljekovitosti ulja od marihuane. Dali je to sve istina ili nije? Da nisam svjedok nekih slučajeva ne bih mi palo na pamet ovo ni pisati. Igrom slučaja poznajem neke ljude koji se puno više razumiju od mene na ovom području pa sam preko njih mogao nabaviti za neke prijatelje dobrog i kvalitetnog ulja te se lično uvjeriti u prednosti korištenja.

Ima dosta informacija na internetu i YouTube o ljekovitosti indijske konoplje na mnoštvu primjera ali tko bi svemu vjerovao pa ću ipak spomenuti samo ono u što sam se sam uvjerio. A vi ako imate neki slučaj da sami poznajete registrirajte se na forumu i napišite (nije bitna kvaliteta pisanja nego sama informacija). Registrirati se možete jednostavno i sa Facebookom.

Nisu sva ulja kanabisa ista

Postoje različiti načini kako se izdvajaju iz biljki ili sjemenki različitih vrsta konoplje. Ulje kanabisa obično se stavlja ispod jezika gdje se potom apsorbira kroz sluznicu u ustima i ulazi u krvotok mnogo efektivnije. Neka ulja imaju učinak na razum kao i pušenje kanabisa, draga nemaju ali također imaju veliku ljekovitost.

Artritis u kukovima

Radi se o slušaju čovjeka koji s velikim problemima artritisa u kukovima. Ogromni bolovi, ponekad bi dobivao u bolnici inekcije Kortizona, gdje bi često i zaglavio par dana. Ni sam ne zna dali mu je to pomagalo ili odmagalo ali jednostavno eto da se nešto uradi kako bi možda bilo bolje. Nakon korištenja CBD ulja jednostavno je se preporodio a bolnicu i zaboravio.

CBD je pomogao u roku od jednog sata da uklonim bol s bursitisom na oba kuka, uzimao sam ga dva puta dnevno tjedan dana s odličnim rezultatima, a zatim sam prestao 10 dana prije nego što se bol vratila, ali puno blaži, a zatim sam opet počeo 3 tjedna bez bolova i prestao sam koristiti opet spavam puno bolje, prije sam koristio Voltaren niti sa približnim rezultatima.

Rak i kanabis

Poznajem i takovih par slučajeva. Takoreći otpisani slučajevi ali nakon upotrebe ulja doktor kaže, mi ne možemo ništa više učiniti ali nastavi raditi ono što radiš jer se stanje popravlja.

Izgleda da nas je društvo stavilo u neke nametnute okvire ograničenja ali konoplja je od boga dana dok kemoterapije i ostale farmaceutske droge nisu. Za razliku od kojekakvih drugih droga, upotreba kanabisa uglavnom nema nuspojava.

Pronalaženje visokokvalitetnih proizvoda kanabisa nije lako

Potrošači kanabis ulja u Australiji zbog velikih regulacija su u nepovoljnom položaju. Nije lako pronaći ono što hoće a i ako pronađu to može biti upitno. Važno je izbjegavati stvari koje nisu izravno sigurne ili su loše kvalitete. Ako ne znate osobu koja je izvukla CBD, trebali biste tražiti certifikacije na pozadini proizvoda.

Realnost je takva da nametnute društvene barijere ulaze u prostor CBD-a. Kulturna svijest i zajedničko prihvaćanje blagodati cijele biljke, te raznolike sorte i oblici u kojima se može konzumirati, naprosto nije dostignuta. Zbog toga većina običnih ljudi ne zna ni kako pronaći ni kako ispitati dali je proizvod dobar. Većina ljudi će vjerojatno uzeti samo ono što mogu dobiti i možda na osnovu samo toga stvoriti svoje zaključke.

Što je to CBD?

Kanabidiol je kemijsko svojstvo kanabisa, a ima širok izbor potencijalnih ljekovitih prednosti.
CBD nije tradicionalno psihoaktivno ulje, u istom smislu kao i THC, po našem bi to bilo kao" ne drogira te". Umjesto toga, CBD je antagonist neurokemijskog funkcioniranja THC-a. CBD radikalno utječe i modulira Endokanabinoidni sustav (ECS); fiziološki sustav koji je endogen za ljude, a koji djeluje na osnovi prirodnih kanabinoida. Zauzvrat, ECS regulira organske procese u tijelu , u pokušaju postizanja homeostaze ili osjećaja dinamičke ravnoteže u tijelu.

Ljekovita svojstva CBD-a

Praktično gledano, dokazano je da CBD djeluje kao izvrstan antipsihotik. Opušta mišiće i ima bezbroj koristi kao spas za kroničnu bol i druge fizičke traume. Budući da CBD izravno surađuje s endokanabinoidnim sustavom, može pomoći kod širokog spektra bolesti.

CBD je široko prepoznat kao spoj koji prvenstveno doprinosi implicitnim ljekovitim prednostima kanabisa; međutim, pokazalo se i da sam CBD u nekim slučajevima može biti manje učinkovit od CBD-a u kombinaciji s drugim kanabinoidima, terpenima i biljnim sastojcima. Saznati što djeluje za vas, a što ne je osobno otkriće, najbolje uz pomoć nekoga tko se razumije u ovo područje.

thc_cbd

Ishođenje recepta za legalni kanabis u Australiji

Nakon što su iscrpljene sve druge mogućnosti liječenja, možda imate pravo na pravno obvezujući liječnički recept lijeka kanabisa.
Nije svaka osoba s medicinskim stanjem podobna za medicinski kanabis. Da biste dobili svoj recept, morat ćete ispuniti uvjete i pronaći dobrog i sposobnog liječnika. Kad odaberete medicinskog stručnjaka, njihova suglasnost i kompetencija oba su važna čimbenika - obavezno pronađite nekoga tko vam odgovara, jer je ponovna prijava za TGA je ozbiljna gnjavaža!

U Australiji postoje dvije vrste liječnika za kanabisa:

  • Liječnici opće prakse koji propisuju kanabis za niz uvjeta.

  • AP-ovi (ovlašteni Prescribers) koji propisuju kanabis za specifične uvjete.

Liječnik opće prakse često propisuje veći raspon uvjeta. Većina klinika ima liječnike opće prakse kao liječnike koji propisuju lijekove. AP obično imaju prakse ili rade u klinikama koje su usredotočene na specijalistička područja, poput kronične boli.

Svaki liječnik može se prijaviti za propisivanje kanabisa. Prava stručnost klinike za kanabis obično se prijavljuje u TGA (Uprava za terapijsku robu).

Australian Cannabis Clinics

Hemp to CBD

Klinike za kanabis uglavnom su neovisne operacije, koje vode liječnici koji su specijalizirani za procjenu medicinskih stanja i propisivanje medicinske konoplje kao liječenja dijagnosticiranih stanja. U većini slučajeva doktori klinika imaju veliko znanje o kanabisu.

Obično to nije kanabis koji je specijalitet klinike. Liječnici jednostavno dobro razumiju kanabis i znaju dovoljno o lijeku da ga propiše. Oni također znaju kako sigurno liječiti bolesnike s kanabisom, nakon što aplikacija bude odobrena.

U mnogim slučajevima preporuka vašeg liječnika pomoći će vam u postupku prijave - međutim, neke klinike ne zahtijevaju. Jednom kada vam je određeni liječnik ili klinika propisao kanabis, on vam postaje liječnik koji propisuje lijek.

Iako su liječnici opće prakse sposobni propisivati medicinski kanabis, odlazak na liječnika opće prakse a ne na kliniku za kanabis ili AP može biti teži postupak. Kanabis je još uvijek vrlo tabu u Australiji; bilo da je to zbog medicinskih razloga ili u svrhu upotrebe odraslih.

Mnogi liječnici još uvijek ne znaju mnogo o medicinskom kanabisu. Njihova odbojnost prema učenju o kanabisu jedan je od najvećih izazova koji imamo uvođenjem medicinske kanabisa kao mogućnosti liječenja u Australiji. Liječnici mogu ostaviti pacijente da osjećaju krivicu zbog svojih istraga. U nekim slučajevima pacijenti su nakon razgovora sa svojim liječnikom odustali.

Ovlašteni za recepte (AP-ovi)

Ovlašteni za kanabis recepte imaju dozvolu za propisivanje kanabisa izravno pacijentima za specifična zdravstvena stanja.

Da pojasnimo, AP su se prijavili na TGA i dobili su odobrenje za propisivanje kanabinoidnih lijekova pojedincima koji su pod njihovom neposrednom pažnjom. Odobreni su samo za liječenje specifičnih zdravstvenih stanja.

Na primjer, AP koji radi u klinici za liječenje bolova mogao bi se prijaviti na TGA kako bi propisao specifično THC i CBD ulje osobama koje proživljavaju kroničnu bol. Iako ne trebaju stavljati aplikacije za posebnu shemu pristupa (SAS) za svakog pacijenta, oni se trebaju ponovo prijaviti ako žele propisati drugačiji lijek. Svakih šest mjeseci, AP također moraju prijaviti koliko je pacijenata propisalo lijekove.

AP su dobar način za pristup medicinskom kanabisu. Problem je … što ne postoji nijedan popis dostupnih AP-ova, a oni se često mogu propisati samo za određene uvjete.

Ako možete pronaći liječnika opće prakse ili AP koji će vas voljeti, mi bismo vam preporučili da istražite i započnete tamo.

cannaibis gray zone

Siva zona

Nekada je jedino moguće nabaviti kanabisovo ulje privatno. Do ulja nije problem doći, problem je doći do dobrog ulja.

Većinu ovih malo stručnijih informacija sam uzeo sa strasnice Friendly Aussie Buds koja je bori za legalizaciju kanabisa u Australiji, od kojih neke članove i poznajem. Na tom području možda je još važnija njihova borba u sprečavanju korištenja PGR prilikom uzgoja kanabisa.

Kanabis uzgajan pomoću kancerogenih regulatora rasta biljaka (PGRs) posljednjih godina preplavio je crno tržište. Rast hidroponskog PGR-a uobičajen je zbog visoke profitabilnosti i niskih troškova poslovanja kriminalnih sindikata. Uvijek će biti onih koji zbog zarade nemare nizašto.

Mnogi rekreativni korisnici kanabisa nisu ni svjesni štetnosti od PGR ni kako ga prepoznati pa im preporučujem da pregledaju stranice kao ova.

Friendly Aussie Buds ne prodaju kanabisovo ulje ali inaju link za nabavu ulja za koje znaju da nema PGR, uz to daju i kupon “FABCBD” za cijenu s popustom.