Nasilje nad ženama u Hrvatskoj u javnoj televiziji

Na hrvatskoj televiziji dozvoljeno nasilje nad ženama

Verbalno zlostavljanje nije lako uočiti, ali doista je vrlo štetno. Nazivanje imenima najčešće je zlostavljanje gdje zlostavljač koristi vulgarne i prigovarajuće riječi da bi opisao nekoga.

Na hrvatskoj televiziji u emisiji Otvoreno tako je se ponašao Krešimir Macan kad nije htio slušati što sugovornik ima za reći. Macan je nazvao Karolinu Vidović Krišto spodobom. Od Arsena Bauka koji je se samo smješkao nije se moglo ništa bolje ni očekivati ali me ipak iznenadilo da baš nitko u studiu nije reagirao.

Gdje je nestalo muško dostojanstvo i sva ona prava za zaštitu žena kojih su političarima puna usta?

Prešutiše takvo nasilje zbog svojih političkih ciljeva. Hrvatske medija idući dan prenosi Macanova objašnjenja. Premijer i predsjednik države imaju što su htjeli, izgleda da ih više nasilje nad ženama ne zanima. Hoće li ijedna organizacija u Hrvatskoj reagirati ili će i to biti ma ona nije iz naše partije?

za Večernji list Vidović Krišto;

Krešimir Macan je nevažna pojavnost i kao čovjek je periferan i uopće me ne zanima rasprava o njemu. On nije fokus ove priče. Poanta je u tome da sam ja jučer vrlo artikulirano govorila o karcinomu hrvatskog društva – a to su Ustavni sud i Izborni zakon. Sve institucije su nam devastirane, ostali smo bez institucionalnih i moralnih autoriteta. Zbog takvog stava je Macan otišao. Jer sam ga suočila s ulogom koju obnaša. Rekla sam mu da je radio za Plenkovićevu Vladu kao što i jest te da danas posluje s mnogim državnim tvrtkama. On ne može biti objektivan i zbog toga je logično da ima ulogu medijskog obmanjivača. Na to jednostavno nije imao što odgovoriti pa je otišao.